Aparaty zdejmowane

Jak sama nazwa wskazuje ,pacjent może je samodzielnie wyjąć z jamy ustnej. Najczęściej stosowane u dzieci.
Aparaty indywidualne projektowane są dla każdego pacjenta , wykonane z akrylu , posiadają klamry, łuki ,śruby ,czasem sprężyny . Żeby zachęcić dziecko do noszenia, samo może wybrac sobie kolor swojego apartu.
Zadaniem takich aparatów jest pobudzenie wzrostu części twarzowej czaszki w pożądanym kierunku, eliminując lub ograniczając wadę zgryzu. Aparat taki powinien być noszony kilkanaście godzin na dobę . Na efektywność leczenia wpływa systematyczność w ich noszeniu . Tu bardzo dużą rolę odgrywają rodzice , którzy w domu powinni przypilnować i zmobilizować dziecko do noszenia aparatu. Trzeba pamiętać ,że aparaty te nie są skuteczne w leczeniu wszystkich wad zgryzu i są zdecydowanie dużo mniej precyzyjne od aparatów stałych.

Trainery – fabrycznie produkowane z tworzywa silikonowego, służą do wczesnej profilaktyki, wspomagają prawidłowy rozwój mięśni i kości; w zależności od rodzaju tarinery mogą być stosowane jako dodatkowy element w złożonej terapii ortodontycznej z użyciem aparatu stałego

Płytki przedsionkowe – pomagają w wyeliminowaniu nieprawidłowych nawyków i czynności fizjologicznych , np. podkładnaie wargi pod zęby , ssanie smoczka , nieprawidłowe układanie języka . Pobudzają mięśnie twrzy i ust do prawidłowego funkcjonowania .

Wykonujemy:

  • płyty Schwarza
  • aparty Twin -Block
  • aparaty blokowe
    inne
    Posiadamy podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie ortodontyczne dzieci do lat 12.